pusty
typowanie twoje_typy profil statystyki ranking jak_grac
Logowanie

Witamy w IV edycji Ligi Typera

UWAGA! Jeśli ktoś ma problem z rejestracją lub aktywacją konta prosimy o kontatk z administratorem.
Istnieje prawdopodobieństwo, że gracze, który mają pocztę na Gmail mogli nie otrzymać emaila z linkiem do aktywacji konta na nowy sezon. W takim przypadku prosimy o kontakt z administratorem.

JAK GRAĆ?

1. Rejestracja

 • Aby się zarejestrować należy wypełnić formularz. Login musi składać się z min. 5 znaków. Należy podać również adres email, aby aktywować konto. Adres email będzie widoczny tylko dla administratora. Wszystkie te pola są wymagane.
 • Po poprawnym wypełnieniu formularza rejestracyjnego zostanie wysłana wiadomość na podany adres email. Aby dokończyć proces rejestracji należy aktywować konto przez kliknięcie linku podanego w emailu.

2. Logowanie

Typować mecze mogą tylko zalogowani użytkownicy. Aby zalogować się na swoje konto podaj poprawny login i hasło. Gdy zdarzy się, że zapomnisz hasło możesz skorzystać z opcji „Przypomnij hasło”, pojawi się ona po błędnym wpisaniu hasła. Wtedy na twój adres email zostanie przesłane przypomnienie.

3. Typowanie

Gracz może typować mecze, które się jeszcze nie odbyły. Wraz z rozpoczęciem danego meczu nie ma możliwości typowania wyniku.
Aby wytypować mecz należy wejść w zakładkę „Typowanie” i wpisać cyfry w pola obok danego meczu i nacisnąć przycisk „Zapisz”. Zapisany typ możesz także edytować (o ile nie rozpoczął się już mecz). Aby edytować typ wejdź w zakładkę „Twoje typy” i przy danym typie naciśnij przycisk „Zmień”, a następnie wpisz liczby i zapisz.
Uwaga! Ponieważ zdarza się tak, że godziny meczów A-klasy ulegają zmianie, stąd też będzie można je typować tylko do godziny 11.00 dnia w którym mecz się odbędzie (a nie do godziny rozpoczęcia meczu tak jak to miało miejsce w poprzedniej edycji). Godziny wszystkich meczów A-klasy ustawiane będą na 11.00.
Nowość! Od II edycji Ligi Typera można zobaczyć statystyki meczowe drużyn, by bardziej efektywnie analizować wyniki poszczególnych ekip. W tabeli w zakładce "Typowanie" i "Twoje typy" przy każdym meczu (po lewej stronie) jest obrazek chart, którego naciśnięcie spowoduje przeniesienie do zakładki ze statystykami.

4. Punktacja

Punkty zostają przydzielone dopiero wtedy, kiedy administrator doda wyniki meczów (i w tym miejscu prosi się o cierpiwość i wyrozumiałość, gdyż niemożliwa jest natychmiastowa aktualizacja wyników). Przyznawanie punktów odbywa się następująco:
 • trafienie remisu lub wygranej jednej z drużyn:
  • remis – 120 punktów
  • wygrana jednej z drużyn – 100 punktów
 • trafienie ilości bramek:
  • jednej z drużyn – 30 punktów
 • trafienie idealne - 200 punktów (niezależnie czy remis czy wygrana jednej z drużyn)
Przykłady:
 1. mecz AC Milan – Inter Mediolan zakończył się wynikiem 3:2. Ty obstawiłeś wynik 4:2 dla AC Milan. Przyznane punkty: 100 pkt (wygrana obstawianej drużyny) + 30 pkt (za to, że odgadłeś ile goli strzeli Inter) = 130 pkt.
 2. mecz Real Madryt – FC Barcelona - wynik – 3:3. Obstawiłeś wynik 3:3. Przyznane punkty: 200 pkt za trafienie idealne.

4. Profil

Dane podane przy rejestracji można edytować (z wyjątkiem loginu oraz emaila).
Wejdź w zakładkę "Profil" i wybierz opcję "Edytuj".
W zakładce "Profil" możesz także zmienić hasło.
Za pisanie obraźliwych i wulgarnych treści na profilu grozi zbanowanie, czyli usunięcie z grona graczy.

5. Statystyki

Statystyki dzielą się na dwie części. Statystyki użytkownika oraz statystyki ogólne, czyli dotyczące wszystkich graczy ligi typera.
Dokładne wyjaśnienia poszczególnych statystyk znajdują się w okienkach pojawiających się po najechaniu kursorem myszy na jedną z nich.

6. Ranking

Ranking przedstawia listę typerów oraz ilość punktów zdobytych przez każdego z nich.

7. Nagrody

Dla najlepsyzch graczy w obu kategoriach przewidziane są nagrody, więc warto powalczyć.

8. Fanpage na Facebooku

Zapraszamy do polubienia strony Ligi Typera na Facebooku.
Liga TYpera na Facebooku
FOTO-AGENT

Fotografia ślubna
FOTO-AGENT.pl

autor: Marek Pysz
Liga typera na Twojej stronie? Napisz.